حرفهای منقطع
ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩٠  

وقتی برای کسانی که دوستشان دارم و به هر دلیلی دیگر نباید سیگنالی رد و بدل کنیم خیلی دلتنگ می شوم؛ به شماره های اشتباهی اس ام اس می زنم و همیشه کسی می گوید شما؟

درست که سالهاست از هم جدا شده ایم اما دلتنگی را نمی شود از آدمها کَند، آخر اولین مالک دل هر کسی خودش است.

اگر برای هم دلتنگ نمی شدیم، اگر از یکدیگر رنجیده نمی شدیم، اگر از هم عصبانی نمی شدیم ... حتمن چیزهای بزرگی برایمان کم اهمیت یا بی اهمیت بود، برای چه کسانی دلتنگی میکنیم؟ از چه کسانی می رنجیم؟ و به چه دلیل عصبانی می شویم؟

چه اتفاقی می افتد که یکدیگر را نمی بخشیم؟ چه اتفاقی می افتد که با هم قهر می مانیم؟ در حالی که هنوز به هم فکر میکنیم!

من دوستان زیادی توی زندگی ام نداشته ام اما رابطه ام با همان ها که بوده اند و هستند دلی بوده است، این دو سال اخیر متوجه شده ام که گرچه هرگز چیزی ازشان نخواسته ام اما آنها را برای خودم دوست داشته ام نه برای خودشان. آنها مثل آدمهای چند بعدی نبوده اند مثل اشیاء قیمتی بوده اند که هر از گاه خاکشان را گرفته ام و یادشان کرده ام و از تماشای بودنشان حظ برده ام. دوستان من تابلوهای سلیقه ی من بوده اند. دوستان من کاراکترهای متحرکی بوده اند که بخش اعظم شخصیتشان توهم من بوده است نه حقیقت موجودشان. من آنها را با همه ی معایبشان نخواسته ام و خودم را هم برای آنها نخواسته ام ... من دوستی کردن بلد نبوده ام هیچ وقت آنچه خیلی بلد بوده ام دوست داشتن بوده است که سهم بزرگی از دوستی نیست...

بدی آدمهایی که دوستشان می داریم یا می دانیم هزینه ی دوستی هاست، هزینه ی دوست داشتن هاست.


کلمات کلیدی: دوستی دلتنگی
 
 
ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ آذر ۱۳٩٠  

احساس خوشایندیست وقتی در فاصله ی دو تا خیابان هر آنچه نیاز داری در دسترس ات است. وقتی شیر آب را باز میکنی و دوباره خنکی دلچسب اش را حس می کنی، وقتی دوباره می شود رشته کوه های البرز را دید و نفس درختهای سپیدار و چنار را حس کرد و ...

با این که اسباب کشی سخت و چند باره ای داشتم اما خوشحالم که دوباره نزدیک همه ی کسانی هستم که دوستشان دارم و نزدیک همه ی جاهایی که دلبسته اشانم و خصوصن از همسرم بی نهایت ممنونم که تمام چیزهای خوب را برای خانواده می خواهد و با دقت و مسئول و بی منت است.

خداوندا برای این روزهای پرنعمت، آدمهای بی منت، شب های بی وحشت،  تن و جان سلامت و دل بی حسرت ام از تو سپاسگزارم.