بو

بعضی ها بوهای شیرین را دوست دارند، بعضی بوهای تلخ، بعضی ها بوی گرم را دوست دارند بعضی بوی خنک، بعضی ها خیلی زود بوئی را که می آید استشمام می کنند بعضی ها خیلی دیر، بعضی آدمها مادرزادی بد بو هستند بعضی ها خوشبو.

بعضی شهرها بوی خاص خودشان را دارند و بعضی جاها بی بو و خاصیتند. بعضی چیزها تا ترکیب نشوند بو ندارند و بعضی چیزها تا وقتی تجزیه نشوند. خیلی از چیزها وقتی سوخته شوند بوی بد میگیرند و بعضی چیزها بوی خوب مثل عود. بعضی چیزها خشکشان بو دارد و خیلی چیزها تازه‌شان.

گرما و سرما هم بوی خودشان را دارند، فصل ها هم بوی خودشان را دارند. حتی وقتی آدمها مهربان می شوند بوی خوب می گیرند و وقتی خشمگینند بوی بد.

ولی این روزها بیشترین بوئی که می آید بوی عید است. بوی ملحفه های تمیز، بوی ماهی قرمزها، بوی سفر، بوی آدمهائی که دوستشان داریم با اسانس آجیل و شیرینی و میوه ، بوی تعطیلات. بوی سبزی پلو با ماهی، بوی لباس نو  و عیدی بزرگترها، بوی کاهو و سکنجبین ... من این بو را دوست دارم.

/ 25 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

عاشق این بو هستم... همین بوی تازگی .. بوی زندگی... عاشق این نو شدنم...

خواب کوتاه

سلام خوبی ؟ امیدوارم سال نو سرشار از بوی سلامتی و عشق و اسکناس تا نخورده و اینچیزا باشه برات مبارک باشه [گل]

نیمرخ

این بوی عید و عیدی را باید در مشامان سیو کنیم و هر سال نو به نو کنیم . حال خوشیست بهار عیدتان مبارک [گل]

خرگوش سفید

چقدر این بوها را دوست دارم حتی بوی زننده سرکه هفت سین هم دلنشین میشود....سال نو مبارک

وحید باقرلو

سلام سال نو مبارک خیلی چیزا راجع به بو گفتی ولی یه چیز رو یادت رفت و اون اینکه: بعضی ها خیلی وقتا خیلی بوها رو حس نمی کنن. خدا رو شکر که هنوز دل و دماغ بوی عید رو داریم... سالی خوب و پر از بوهای خوب داشته باشی...

axemah

چند سال پیش بود و راستی چند سال پیش ؟؟ داشتم میون صفحه های پرشین بلاگ سر می کشیدم که گذارم رسید به صفحه وبلاگ گردو و یادم نیست برای چه پستی بود که یادداشتی گذاشتم از صفحه یادداشتهای گردو به صفحه تو امدم و اونجا پاسخی دیدم که به نظرم مربوط به نوشته ای بود که در صفحه یادداشتهای او دیده بودم و از اینجا بود که با لی لا و گردو آشنا شدم ... راستی چند سال پیش بود ... لی لا ما دوست هستیم و انگار قدیمی و انگار عید است و سال نو :) عیدت مبارک دوستم :) برای تو و دخترت عیدی یکعالمه آرزوهای خوب .. همیشه دلشاد باشی

مجتبی آزادی

سلام لی لا جان با تاخیر تبریک منو بپذیر کاش می شد تو اینهمه درگیری ها یه فرصت کوتاه حتی، شما رو می دیدیم! دلم واسه علی تنگ شده خیلی. سلام برسون و نیکای گلم رو هم ببوس.

Bluestar

سلام دوستم سال نوت مبارک باشه. بوی عید و بوی بهار از اون بوهاست که فکر کنم همه باهاش آشنا باشن. بینِ فصل‌ها، من بوی بهار و بوی پاییز رو می‌شناسم. زمستون و تابستون واسه من بوی خاصی ندارن. ولی وای از دستِ بوی پاییز....بوی پاییز آدمو ویران می‌کنه. بوی بهار اما منو یادِ یک چیزهایی میندازه....یادِ یک حوض توی پارکِ هنرمندان....یادِ آخرین بارون‌هایی که دلم رو به لرزش درمی‌آوردند....یادِ آخرین لحظه‌های باورِ من.... بوی بهار متفاوته...یک زمانی که حالا خیلی یادم نمیاد، بوی بهار، بوی لباس‌های نو و عید دیدنی بود.....