من یک بلاگر اصیلم

من و وبلاگم دوستان خوبی هستیم... اوج و فرودهای بسیاری را با هم بوده ایم با آدمهای زیادی آشنا شده ایم، من پشت دیوارش بارها گریسته ام و کمتر خندیده ام و بسیار آموخته‌ام. وبلاگم گاهی عصای دستم شده، گاهی مرهم دلم، گاهی شده سرم را رها کرده باشم روی شانه‌هاش. گاهی شده او را برای اندوهی که داشته‌ام زده‌ام. وبلاگم راه های زیادی را برایم باز کرده. گاهی راه‌های خطرناک، گاهی مسیرهای خوب. وقتهایی هم شده که رها کردمش.

آنچه مسلم است این است که من یک بلاگر اصیلم. هرکس که در این 7 سال با من آشنا شده و رفته، باز می توانسته مرا همان جائی که بودم بیابد. این خانه را هرگز با کسی شریک نبوده ام و نخواهم بود. اما می دانی وقتی کسی اصیل می شود چه اتفاقی می‌افتد؟ همه ی رفت و آمدهاش دیده می شود. راست و دروغش روشن می‌شود، ایرادهای زیادی می‌شود ازش گرفت. چشمهای حسود زیادی منتظر اشتباش هستند. زیاد سرزنش می‌شود، زیاد متهم می‌شود و برایش زیاد قصه بافته می‌شود و می‌شود از همان حرفهائی که زده دلایل روشنی یافت که منفورش کرد.

اما به هر حال من یک بلاگر اصیل مانده‌ام. امکان این را داشته‌ام که Domain خودم را بگیرم سوادش را هم داشته‌ام. حتی می‌توانسته‌ام بروم یک خانه ی دیگری بسازم در یک سرویس دهنده‌ی دیگر یا می‌توانسته‌ام Template های دیگری را بسازم.چی می‌بینی؟

برای جائی که دوستش دارم حتی یکبار تولد نگرفته‌ام. تولد من بودن پررنگ من است. زایش کلمات و تفکراتم است. حرکتم در مسیرها و شکلهای خوب است. اینجا چیزهائی برای من حرمت داشته‌اند. همیشه قاعدهائی وجود داشته. همیشه نظمی بایست حکمفرما می بوده. شاید تنها قاعده های کوچکی ایجاد کرده باشم ولی چیزی که مسلم است این است که من همواره خودم بودم.

ننوشته‌ام که جائی چاپ بشود. ننوشته‌ام که تبلیغی از خودم کنم. ننوشته‌ام که متفاوت باشم. نوشته‌ام چون من یک بلاگرم. اگر دنیای بلاگ نبود باز هم من یک بلاگر بودم. شاید حالا دفترچه‌های زیادی از خاطراتم نوشته شده بود. خیلی شده که کسانی که دوستشان داشته‌ام و حرفشان برایم مهم بوده این ویژگی‌ام را منفی دانسته‌اند. فکر کرده‌اند زیاده روی می‌کنم. فکر کرده‌اند وقتم را تلف می‌کنم. فکر کرده‌اند می‌توانسته ام مفیدتر باشم. اما گاهی به این نتیجه رسیده‌اند که من نیازمند این خانه‌ام. این خانه و نه جای دیگر. گاهی باور کرده اند که مرا فقط برای خودشان خواسته اند که آنطوری گفتند. گاهی ندانسته‌اند که تعریف مفید بودن و وقت تلف نکردن برای من فرق می کند.

نمی دانم چه کارهای خوبی توانسته ام اینجا بکنم اما مطمئنم تمام کارهای بدی که کرده‌ام ربطی به نوشتنم نداشته.

من تغییر کرده‌ام... گاهی خیلی ساده نوشتم. گاهی خیلی سخت... گاهی خیلی آرام بودم گاهی خیلی آشفته... گاهی مهربان بوده ام گاهی خشن... گاهی خودخواه بوده‌ام گاهی بی دریغ... تمام اینها در من وجود دارد و شاهکار من آن بوده که اینها را نمایش داده ام و هنر من آن بوده که پایدار مانده ام. شاید همین امروز بمیرم اما تردید ندارم برخی از حرفهایم باقی خواهد ماند تردید ندارم در ذهن آدمهائی باقی خواهم ماند آدمهائی که حتی یکبار هم ندیدمشان نشنیدمشان و شاید هرگز برایم کامنتی نگذاشته باشند. کدام بودنی می توانسته مفیدتر از این باشد؟

من دلم نمی‌خواسته بزرگ باشم. من دلم می خواسته خودم باشم و دلم می خواسته خودم را در معرض زاویای متفاوت آدمهای مختلف قرار بدهم. قصدم این نبوده دیده بشوم قصدم این بوده که براق بشوم. آنجوری که شاید یکی ستاره ای بی فروغ را توی لحظه های آرام پیش از خواب تماشا می کند. یک بلندای نرم و روشن. هرگز هیچ کس مرا گم نخواهد کرد ... این تمام تلاش من است از نوشتن چرا که من یک بلاگر اصیلم...

/ 34 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سامی

صدای زیبای آب تنها در همان خانه ی خود زیباست ودخانه خانه ات همیشه آباد

فرشته

ادمهای اصیل همه چیزشان اصل است.نگاه عمیق.زندگی اصولی.تعادل در رفتار.منش وازاداندیشی ...نوشته های پر مغز.اندیشه های بلند.ارمان های فراگیر و...شما از این دسته هستید.بی تردید من وبلاگ خوانی را با شما شروع کردم .چرا که صاحبخانه ای پیگیر وبا مطالعه دران میزبان است.بهترین ارزوهالیاقت توست.

عیسا

سلام. تبریک دارد و به تخته زدن! واقعن! من از روزی که اینجا دیده شد تا به حال 3 آدرس عوض کردم و مدت زیادی همون ها هم تعطیل بودند ... . تبریک دارد و به تخته زدن! وقتی گاهی به لینک های وبلاگ اول که سر می زنم انگشت شمارند آنها که می نویسند هنوز ... . تبریک! بر قرار باشی!!

اطلسی

خوشحالم که همچنان مشغول نوشتنی و خوشحالم که وبلاگت قدمت پیدا کرده . میدونم که منو یادت نیست من جنسیت گمشده هستم لی لا جان . اومدم که بهت تبریک بگم و امیدوارم که همیشه باشی و بنویسی

وحید باقرلو

سلام و عرض ادب بر منکرش لعنت! بعد از 7سال پایداری، شما بلاگر اصیل نباشی کی باشد؟ پایدار باشی و اصیل بمانی انشالله... لینکت هم کردیم که در لینکهایمان یک بلاگر اصیل باشد و پزش را بدهیم به بقیه...![گل]

بهاه

حرفات چوناز دل بر میاد بر دل هم میشینه [قلب] ممونم برای حضورت [ماچ]

استاذنا

سلام؛ وبلاکتان را دیدیم. إن‌شاءالله ما و شما و همه‌ی دوستانی که این نظر را می‌خوانند هر روز بهتر از دیروز باشیم و بتوانیم در راه خدمت به مکتب اهل‌بیت قدم برداریم. در ضمن اگر دلتان خواست و وقت داشتید یک سری هم به وبلاک "استاذنا" بزنید و از نظراتتان ما را بهره‌مند سازید. اگر دیدید که "استاذنا" حرفی برای گفتن دارد و می‌تواند در خدمت به مکتب مفید باشد آن را با نام "استاذنا ( آیت الله شیخ جواد مروی )" لینک بدهید. متشکریم. در ضمن فعلاً شما می‌توانید در "استاذنا" مطالب ذیل را مشاهده بفرمایید: 1. "جواب به شبهات مطرح شده توسط دکتر یوسف القرضاوی" در هفت جلسه توسط حضرت آیت الله حاج شیخ جواد مروی (حفظه الله تعالی)(حتماً بخوانید.) 2. "اسکاتولوژی یا غایت شناسی در ادیان". که به بحث فرهنگ موعودگرایی در ادیان الهی و غیر الهی می‌پردازد. 3. نکته‌هایی از محضر حضرت استاد 4. بازگشتگان از وهابیت (1- حسن بن فرحان المالکی؛ 2- شیخ عبدالله القصیمی) 5. اثبات وجوب وجود امام معصوم در هر زمان از قرآن کریم 6. مهدویت در قرآن و در صحیحین 7. علت اهمیت دادن شیعه به بح

استاذنا

7. علت اهمیت دادن شیعه به بحث امامت 8. جواب به یک شبهه در رابطه با غدیر 9. ادله‌ای بر تشیع محمد بن جریر طبری مورخ و مفسر معروف اهل سنت در اواخر عمر 10. لزوم توجه به اللغدیر علامه امینی 11. حساسیت برخی از اهل سنت در اخفاء حادثه ی عاشوراء و عدم تحلیل آن برای چیست؟ 12. چرا هنوز بعد از گذشت این همه سال بر امام حسین گریه می کنید؟ 13. در تربت امام حسین شفاء است یعنی چه؟ 14. مانیفست تبیلغ شیعه 15. اهداف حمله به غزه و ... 16. روش جدید سلفیه 17. مذهب حکیم ابوالقاسم فردوسی و سنایی غزنوی؟ (جدید) 18. افراط و تفریط آری یا نه؟ (جدید) 19. نقد سخنان آقای محمد مجتهد شبستری در دانشگاه صنعتی اصفهان ( جدید) 20. صحیفه‌‌ی سجادیه معجزه‌ی اهل البیت (ع) (جدید) 21. ... 22. آدرس ما: www.ostazona.blogfa.com

مرمر

آخه من عاشق این بلاگر اصیلم :×

هانیه

بسیار زیباست اصالت در خون ایرانیان است