وابستگی

سالهای زیادی فکر می کردم که وابستگی چه چیز بدیست و همه جا می دیدم که وابستگی رنج  از دست دادن دارد رنج حفظ کردن دارد و می دیدم که وابستگی چه ریشه ها که نمی زند توی زندگی آدم. 

تا کی می شود به خاطر درس و پول و کار و ازدواج و بچه زندگی کرد؟ تا کی به خاطر خودت و تا چه وقت برای دیگران باید زیست و اصولن چرا؟

وقتی اینجوری می پرسیم یعنی روی یک خط صاف زندگی می کنیم، مادامی که نتوان زیستن را در ابعاد و اضلاع دیگرش دید، نتوان اساسن پیچیده اش کرد، زندگی جز خستگی نیست و وابستگی جز رنج.

حقیقت این است که وابستگی طول عمر آدم را زیاد می کند، آدمهای وارسته زودتر میمیرند، وابستگی امید به زندگی را بالا می برد و تلاش و تقلا و هدفمندی را افزایش می دهد و چشم آدم همواره به جائی و چیزی و یا کسی دوخته است.

/ 7 نظر / 7 بازدید
رخشان

قوی ترین آدم به نظر من میدونی کیه آبجی؟ فکر کنم کسیه که بتونه به معنی واقعی از زندگیش راضی باشه! وابستگی، وارستگی... اگه انتخابی باشن و امکانش باشه که هروقت هرکدوم خسته ت کرد زندگیت رو روی اون یکی وضعیت سوئیچ کنی، هر دوش لذتای خودشو داره. اما مسئله ای که آدمو خسته میکنه اینه که اغلب اوقات انتخابی نیستن، اونوقت فکر کنم خیلی فرق نکنه توی کدوم وضع باشی، خیلی سخت میشه رسیدن به احساس رضایت و اغنا... آدم شاکی میشه و حقم داره! ولی بر خلاف تصور عام که فکر می کنن جنگیدن دل و جرأت میخواد، من به این نتیجه رسیدم که تسلیم(نه به معنی وا دادن البته)، پذیرش تسلیم خیلی جرأت میخواد، توان می خواد... آسون نیست ولی تحققش آدمو به آرامش میرسونه. یه جمله هست وقتی مشتری به فروشنده موقع چونه زدن میگن:" راضی باش"... این جمله با این لحن رو خیلی دوست دارم نمیدونم چرا... تو لحظه ی کم آوردن گفته میشه احتمالاً اما داره از موضع کم آوردن حکم می کنه! هم از جایگاه مشتری گفتنشو دوست دارم هم از جایگاه فروشنده شنیدنشو. چقدر پرت و پلا حرف زدم!

رخشان

یکی از دعاهای از ته قلبم اینه که هیچوقت از تو فقط دلتنگی این روزامون برام نمونه... همیشه باشی ، دور یا نزدیک ولی باشی و برای هم از دلتنگیای دیگه مون بگیم. "تو دلتنگی من نشی". [ماچ]

کوثر

وابستگی تو نگاه من یعنی ایجاد ارتباط جدید تغییر زاویه دیدم وقتی با دوست داشتنی هام روبرو میشم اصلا به معنی چسبیدن نیست واسه من معنیش راحت رد نشدن از کنار همدیگه است.

نرگس

وابستگی خیلی خوبه ولی قبل از وابستگی باید پذیرفت که نمودارش ربطی به نمودار زمان نداره.

من

از تبــــ و تاب سرکشی هات افتادی لی لا؟

گلادیاتور

بیا با هوای دلم سر نکن بهت راست می‌گم تو باور نکن

پالیزبان

سلام خوشحالم که باز می بینم که می نویسید . قطعا می دانید که وابستگی در بطن خود بار منفی را بدنبال می کشد زیرا تا حدی یکجانبه بودن موضوع را تداعی می کند . فرقی ندارد که این وابستگی به اشیا باشد یا جمادات و اشخاص و پیرامون و .... . دلبستگی سطح عمیقتری دارد هر چند ان نیز ممکن است که یکجانبه باشد . اما در کلیت دلبستگی ها و وابستگی هایی ممدوحند که شخص را تعالی بخشند و یا حداقل به مرزی از آرامش رهنمون سازند . برایت وارستگی آرزومندم موفق باشید